Diefstal Vlaamse Vluchtelingen
Vandaag in de Tubantia een artikel over onze ontsteltenis m.b.t. de diefstal van de Vlaamse Vluchtelingen:
Woede over diefstal historisch kunstwerk uit Van Heekpark: ‘Wie doet zoiets?’
ENSCHEDE – Met grof geweld is het oude kunstwerk Vlaamse vluchtelingen van de sokkel gebroken in het G.J. Van Heekpark en meegenomen. Onbegrijpelijk, aldus Gerard oude Vrielink namens de parkcommissie. „Wat moet je ermee? Maar de beeldengroep heeft voor Enschede wel veel historische waarde.”
Hij schudt verontwaardigd zijn hoofd als hij de lege sokkel toont, direct achter Schenkerij Wattez aan de Roessinghbleekweg. „Het kunstwerk hoort bij dit park, stond hier bijna honderd jaar”, zegt hij. „Het was een geschenk aan de Enschedese gemeenschap.”
Vandalisme
De diefstal past in het beeld van toenemende overlast in het park. Oude Vrielink: „Als voor het onderhoud de poorten openstaan, dan rijden mensen met de auto of scooter het park in. Ook laten mensen hun honden loslopen, terwijl we speciaal een grote hondenuitlaatplek hebben gemaakt op de hoek Hengelosestraat-Roessinghbleekweg. In de omgeving van Wattez zorgen jongelui ’ s avonds voor overlast. Aan rubbersporen op het terras kun je zien dat ze er met scooters crossen. Soms laten ze veel rotzooi achter. Met handhaving van de gemeente en de politie hebben we contact gehad over de mogelijkheid voor extra controles.”
Nieuws blijven ontvangen over het G.J. Van Heekpark?
Meld u hier aan voor onze nieuwsbrief